Trzęsacz - jak tam dojechać, jak dotrzeć, gdzie leży, jaka jest

  • location_on Trzęsacz, ul. undefined
Trzęsacz

Mała, nadmorska miejscowość położona 1 km na zachód od Rewala. Wspaniały morski klimat, lasy sosnowe, piękny brzeg klifowy oraz piaszczysta plaża sprawia, że Trzęsacz odwiedza coraz więcej turystów zarówno w czasie letnich wakacji jak również przed i po sezonie.

Ciekawe miejsca do zobaczenia.. RUINY KOŚCIOŁA ŚW. MIKOŁAJA

Jego największą atrakcją a zarazem zabytkiem klasy "0" są ruiny kościoła św. Mikołaja z XV w. Historia tego kościoła pokazuje niszczący wpływ morza na ląd. Kościół wybudowano pośrodku wsi na przełomie XIV/XV wieku w odległości 2 kilometrów od morza. Pod naporem fal brzeg cofał się coraz dalej. W połowie XIX w. świątynie zamknięto. W 1901 r. runęła północna ściana, później kolejne fragmenty kościoła. W 1994 r miało miejsce ostatnie osunięcie. Obecnie możemy zobaczyć jedynie fragment południowej ściany kościoła znajdujący się ok. 40 m od morza.

PLAŻA

Plaża w Trzęsaczu znajduje się pod wysokim na 12-15 metrów klifem. Nie jest ona zbyt szeroka, ale piaszczysta miejscami usłana wielobarwnymi kamykami. W sezonie letnim w pobliżu głównego zejścia wytyczane jest strzeżone kąpielisko. Ze względu na urwisko aby dostać się na plażę trzeba pokonać strome schody.

MULTIMEDIALNE MUZEUM NA KLIFIE (ul. Klifowa 3 B, tel. 604 141 783)

Muzeum jest zlokalizowane tuż przy plaży. Tutaj można można przyjrzeć się wielu ciekawostką geograficznym. W Muzeum za pomocą najnowocześniejszych narzędzi multimedialnych przedstawiona została historia kościoła w Trzęsaczu, kolejne etapy zabierania kościoła przez morze, a także lokalne legendy.

Godziny otwarcia:

  • od 27 kwietnia do 30 czerwca: codziennie 09.00 - 17.00,
  • od 1 lipca do 25 sierpnia: codziennie 09.00 - 19.00,
  • od 26 sierpnia do 30 września: codziennie 09.00 - 17.00,
  • od 1 października do 26 kwietnia: od wtorku do czwartku 10.00 - 15.00; od piątku do niedzieli 10.00 - 16.00

PLATFORMA WIDOKOWA 

Jest to nowoczesna metalowa konstrukcja pokaźnych rozmiarów. Wybierając się na plaformę, warto zaopatrzyć się w aparaty fotograficzne, ponieważ można tu zrobić na prawdę piękne, pamiątkowe zdjęcie. Z tarasu widokowego można podziwiać Bałtyk, plażę, ruiny gotyckiego kościoła oraz piękną okolicę. Po zmroku cała konstrukcja podświetlana jest na różne kolory. 

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pobierowo.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0