Rewal - jak dojechać gdzie się znajduję, jak dotrzeć, co warto z

  • location_on Rewal, ul. undefined
Rewal

Rewal to znany kurort nadbałtycki, leżący w województwie zachodniopomorskim, nad brzegiem morza, między Trzęsaczem i Niechorzem. Rewal jest też siedzibą gminy. Kurort ten jest bardzo popularny wśród polskich i niemieckich turystów z uwagi na korzystne położenie, piękną plażę, wspaniały, malowniczy, wysoki klif, a także czyste, działające prozdrowotnie powietrze, oraz bogatą i różnorodną bazę noclegową, gastronomiczną i rozrywkową. Dzięki temu, głównie w wakacje, do Rewala przyjeżdża mnóstwo turystów. Wzdłuż nadbałtyckiej plaży w Rewalu, na wspomnianym już stromym brzegu klifowym, wybudowano wygodną, cienistą promenadę, po której można spacerować, a także napawać się roztaczającym się z niej przepięknym widokiem na morze i plażę. Rewal posiada znakomite warunki do uprawiania sportu jak i rekreacji. Znajduje się tu nowoczesna hala sportowa z dużym boiskiem, skate park, gabinet odnowy biologicznej, siłownia oraz korty tenisowe. W Rewalu dominuje niska zabudowa, wiele tu zadbanych kwiecistych skwerów, restauracji, barów, smażalni, kawiarenek, sklepów, klubów, ogródków piwnych i dyskotek. Dzięki temu, a także bogatej bazie noclegowej, Rewal oferuje swoim gościom wysoki standard wypoczynku. Kurort zachwyca swą urodą, zielenią oraz miłą atmosferą nadmorskiego letniska. W sezonie letnim gwarno tu i kolorowo.

Co warto tu zwiedzić? PLAŻA

Każdy odwiedzając Rewal musi wybrać się na czystą i szeroką plażę, która jest tu jedną z największych atrakcji. Od miasta oddziela ją malowniczy, wysoki klif. W sezonie letnim na plaży wydzielany jest 300 metrowy odcinek strzeżonego kąpieliska. Jest to fragment plaży przy zejściu od ul. Westerplatte, w kierunku wschodnim do zejścia przy ul. Białej. Co 100 metrów ustawiane są budki ratownicze z profesjonalnym sprzętem. 

STALOWE WIELORYBY

Na placu Sikorskiego, przy platformie widokowej, ustawione są dwa szkielety wielorybów. To dzieło zostało zaprojektowane przez kołobrzeskiego artystę - Wiktora Szostało. Wieloryby te mają własne imiona Ventus (wiatr) oraz Fluctus (woda). Wokół są zlokalizowane ławeczki oraz fontanna. Jest to idealne miejsce na odpoczynek, ale również na pamiątkowe zdjęcie.

PARK WIELORYBA (ul. Kamieńska 1C, tel. 500 791 752)

Jest to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób, w gronie najbliższych. Tutaj zabawa jest połączona z nauką na temat morza. Tutaj przygotowane są cztery sekcje tematyczne, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli mogą spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom, ogromnym wielorybom, a także dowiedzieć się w końcu gdzie jest Nemo.

Godziny otwarcia:

  • Lipiec - Sierpień od 10.00 do 18.00

BAZA RYBACKA (ul. Saperska 5)

Każdy jedzie nad morzem z myślą o pysznej, świeżej rybce. Jeśli chcesz takiej zasamkować, musisz wybrać się wczesnym rankiem na spacer po plaży, na pewno uda Ci się spotkać rewalskich rybaków, którzy właśnie wypływają w morze lub już wracają z połowów. Warto zrobić sobie zdjęcie na tle pięknego krajobrazu złocistej plaży i barwnych kutrów, a przy okazji zakupić świeże, pyszne ryby. 

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pobierowo.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0