Pustkowo

Pustkowo

Mała, kameralna miejscowość letniskowa położona na Wybrzeżu Rewalskim, pomiędzy Pobierowem a Trzęsaczem. To spokojne kąpielisko morskie, liczące 120 mieszkańców. Z Pustkowa warto wybrać się na wycieczkę do Trzebiatowa, Kamienia Pomorskiego, Trzęsacza, Kołobrzegu i Międzyzdrojów lub na pieszą wycieczkę po okolicy jednym z wielu szlaków turystycznych. 

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

PLAŻA

Pustkowo szczyci się czystą, piaszczystą plażą i malowniczym, klifowym wybrzeżem porośniętym lasami sosnowymi. Następną zaletą dla rodziców z małymi dziećmi oraz niepełnosprawnych osób jest wejście na brzeg morski przystosowane dla wózków. Strzeżona część kąpieliska to odcinek około 200 metrów.

REPLIKA KRZYŻA Z GIEWONTU (ul. Leśna)

Krzyż ten stoi na klifie w Pustkowie - około 100 metrów od Morza Bałtyckiego. Krzyż ten osiąga wysokość 20 metrów i jest idealną repliką tego na Giewoncie. W tym miejscu został on zlokalizowany w 2007 roku. 

PARK PRZYJACIÓŁ PUSTKOWA 

Jest to idealne miejsce na spokojny spacer w towarzystwie pięknej przyrody. Wspaniałe zadbane krzewy, barwne rabaty z kwiatami, poprowadzone wśród drzew alejki oraz plac zabaw dla dzieci sprawiają, że miejsce to kochają zarówno turyści, jak i mieszkańcy.

PUSTKOWO CUP

Są to amatorskie rozrywki tenisa ziemnego, które cieszą się co roku ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, turystów z całej Polski oraz z zagranicy. Na wygranych zawsze czekają atrakcyjne nagrody i odznaczenia. Zawody organizowane są co roku w lipcu i i są rozgrywane zwykle w 5 kategoriach: do lat 15, kobiety, debel, powyżej lat 40, open - od 15 do 40 lat (lub mężczyźni).

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pobierowo.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00