Kamień Pomorski - jakie są tu atrakcje, gdzie leży ta miejscowoś

  • location_on Kamień Pomorski, ul. undefined
Kamień Pomorski

Kamień Pomorski położony jest około 8 kilometrów od brzegu Morza Bałtyckiego, przy zalewie na rzece Dziwna, niedaleko nadmorskich miejscowości wypoczynkowych: Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek, Pobierowo. Miasto Kamień Pomorski chwali się ponad 1000-letnią historią. W IX-XII stuleciu Kamień to gród obronny i chronił drogę wodną prowadzącą nad Bałtyk. Władca Mieszko I w drugiej połowie X wieku włączył cały teren Wolinian do Polski. Na wzgórzu, w grodzie tym żyli władcy Pomorza Zachodniego. Historia Kamienia Pomorskiego kojarzy się też z czasami Bolesława Krzywoustego, wówczas ochrzczono dwór książęcy i ludność miasta. W tamtym czasie prawdopodobnie wybudowano pierwsze kościoły: Katedra i Najświętszej Marii Panny. Wtedy rozkwitał handel, rozwijało się rzemiosło. Pod względem wielkości miasto ustępowało jedynie Wolinowi. W 1274 r. Kamień Pomorski otrzymał prawa miejskie. Po zakończeniu Drugiej Wojny Światowej Kamień po raz kolejny znalazł się w granicach Polski, wprawdzie miasto było doszczętnie zniszczone - jego odbudowa trwała trzydzieści lat.

Co warto tu zobaczyć? KONKATEDRA ŚW. JANA CHRZCICIELA (ul. Klasztorna, tel. 91 382 05 54)

Jest to jedna z ważniejszych atrakcji Kamienia Pomorskiego. Jest to bardzo popularne miejsce. Wszystko to spowodowane jest przez oryginalne organy barkowe, które znajdują się w Kościele. Niesamowitą atrakcją oraz widowiskiem dla Turystów są koncerty organowe, które odbywają się w tym miejscu.

MUZEUM KAMIENI (ul. Słowackiego 1, tel. 607 970 880)

Idealną alternatywą na brzydką pogotę jest właśnie to Muzeum, w którym można spędzić czas w ciekawy sposób. Muzeum można przyglądnąć się na prawdę bogatej kolekcji kamieni. Dodatkowymi plusami tego miejsca są: bliskość parkingu, dwa tarasy widokowe, bogatko zaopatrzony sklepik z pamiątkami. 

Godziny otwarcia:

  • codziennie od 10.00 do 16.00.

DWOREK VON KLEISTA (plac Katedralny)

Jedną z popularnych atrakcji turystycznych w Kamieniu Pomorskim jest Dwór von Kleista, który został zbudowany w XIV wieku, jako Kuria Dziekana. Jego obecny wygląd zachował się z XVIII wieku. To w tym miejscu, w 1745 roku, odbyła się pierwsza próba z tzw. "Butelkami Kleista" - kondensator elektryczny. 

LABIRYNT (DW107, tel. 604 410 098)

Jest to jedna z większych atrakcji w Kamieniu Pomorskim. Jest zlokalizowana przy obwodnicy miasta. Trasa tego labiryntu zbudowana jest z drzewek iglastych. Jest to idealne miejsce na spędzenie wolnego dnia, w bardzo ciekawy sposób, z najbliższymi lub paczką znajomych. Od ślepych uliczek może namieszać się w głowie, ale zabawa jest gwarantowana. 

Godziny otwarcia:

  • pon. - pt.: od 08.00 do 17.00
  • sobota: 09.00 do 15.00
  • niedziela: 10.00 do 13.00

AKTYWNY WYPOCZYNEK W KAMIENIU POMORSKIM

Na zalewie działa marina żeglarska - ma ona 40 miejsc postojowych dla żaglówek i jachtów, z nowym węzłem higienicznym, warsztatem szkutniczym, wypożyczalnię sprzętu wodniackiego bądź 40 miejsc noclegowych. Naokoło miasta wytyczonych jest również kilka szlaków rowerowych, a w sezonie wakacyjnym, można także skorzystać z propozycji statków wycieczkowych i udać się w rejs po zalewie, do pobliskiej miejscowości Dziwnówek, lub nawet na Morze Bałtyckie.

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pobierowo.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0