Dziwnówek - jakie atrakcje, gdzie się znajduję, co robić, co zwi

  • location_on Dziwnówek, ul. undefined
Dziwnówek

Dziwnówek - nadmorska miejscowość letniskowa, oddalona od Pobierowa o ok. 9 km na zachód, sąsiadująca nie tylko z Morzem Bałtyckim, ale też pięknym Zalewem Kamieńskim. Warto również odwiedzić położony nad zalewem Kamień Pomorski.

Co można tu zobaczyć? PLAŻA

Plaża w Dziwnówku jest szeroka i czysta. Na plaży czekają na dzieci dmuchane konstrukcje do zabaw, dla dorosłych są przygotowane bary, które pozwolą na zaspokojenie pragnienia w upalne dni. Bardzo dużym atutem tutejszej plaży oraz kąpieliska jest fakt, że woda morska jest uznawana na najczystszą na całym Pomorzu i nie skażoną zanieczyszczeniami przemysłowymi.

ZALEW KAMIŃSKI 

Kolejną ciekawostką i atrakcją Dziwnówka jest Zalew Kamiński, który oferuje wędkowanie. W tym miejscu znajduję się wiele okazów, na które wędkarze mogą się pokusić: okonie, płocie, leszcze, szczupaki, dzikie karpie, krasnopióry, a nawet węgorze. Dla osób lubiących sporty wodne, znajdzie się tutaj niewielka przystań ze szkółką wind - i kitesurfingu. 

SZLAKI ROWEROWE

Dla osób preferujących aktywny wypoczynek w Dziwnówku stworzono szlaki rowerowe. Powastały dwie trasy o dystansie mniej więcej 30 kilometrów. Pierwszy to: Dziwnówek – Międzywodzie - Dziwnówek. Drugi to: Dziwnówek - Trzęsacz - Dziwnówek.

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pobierowo.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0