Dziwnów - jakie są tu atrakcje, w jakiej odległości od Pobierowa

  • location_on Dziwnów, ul. undefined
Dziwnów

Dziwnów jest oddalony od Pobierowa o ok. 10 km w linii prostej na zachód. Biorąc pod uwagę odległości drogowe, to samochodem jest do przejechania ok. 14 km, głównie drogą wzdłuż wybrzeża. Dziwnów to nieduży kurort nadmorski, znajdujący się tuż nad Bałtykiem u ujścia rzeki Dziwny. Dziwnów i leżący obok niego Dziwnówek to letniska, których atutem jest sąsiedztwo aż dwóch atrakcyjnych akwenów wodnych: od północy-Bałtyku, od południa-Jeziora Zatoki Wrzosowskiej. Zarówno plaże nadbałtyckie jak i wybrzeże zatoki jest zadbane oraz dobrze zagospodarowane turystycznie, tak więc można w pełni korzystać z ich dobrodziejstw. Na jeziorze uprawiane są różnego rodzaju sporty wodne, wędkarstwo itd., natomiast wybrzeże morskie ma piękną, zadbaną i szeroką plażę, służącą co roku tysiącom turystów. W Dziwnowie i Dziwnówku są wyznaczone kąpieliska letnie.

Jakie atrakcje są w tym miejscu? PLAŻA

Plaża w Dziwnowie jest czysta, piaszczysta oraz strzeżona. Od miasta oddziela ją pasm wydm. W sezonie letnim na dzieci czeka wiele atrakcji, takich jak: zjeżdżalnie wodne oraz dmuchane konstrukcje do skakania. Plaża ta posiada certyfikat "Błękitnej Flagi". 

PORT RYBACKI (ul. Osiedle Rybackie 16 K, tel. 724 958 835)

Atrakcje Dziwnowa to przede wszystkim port. Przy jego nabrzeżu cumują statki rybackie i wycieczkowe (stąd można wypłynąć pięknymi, stylizowanymi statkami wycieczkowymi w morze), jachty i inne jednostki pływające. Port wybudowano przy rzece Dziwnej. Aby wpłynąć do portu lub wypłynąć w morze, każdy statek musi poczekać, aż zostanie podniesiony most zwodzony na rzece. Każde takie podniesienie, przepływanie statków, a następnie opuszczenie mostu jest wyjątkową atrakcją dla turystów.

RZEKA DZIWNA

Ciekawostkę stanowi też płynąca dołem rzeka Dziwna, która nazwę zawdzięcza swojemu nietypowemu zachowaniu. Rzeka ta łączy morze z Zalewem Kamieńskim. Jednak jej nurt od czasu do czasu zmienia swój kierunek i rzeka zamiast płynąć do morza, cofa się, wlewając słoną, morską wodę do Zalewu Kamieńskiego. Dzieje się tak wtedy, gdy południowe wiatry podnoszą poziom wód morskich. Ich naporowi ustępują leniwe i stosunkowo płytkie wody Zalewu i Dziwny. Dzięki temu zjawisku wędkarzom zdarza się złowić typowo morskie ryby, takie jak flądra, czy dorsz.

NADMORSKI PARK MINIATUR (ul. Dziwna, tel. 502 284 588)

Warto również odwiedzić Nadmorski Park Miniatur i Kolejek - to tu można zobaczyć latarnie polskiego wybrzeża a dodatkowo miniaturowe parowozy poruszające się między latarniami.

Cennik:

  • Normalny - 22 zł 
  • Ulgowy - 18 zł 
  • Rodzinny - 70 zł.

Godziny otwarcia:

  • Zapraszamy codziennie od 10:00 do 16:00.

PARK LINOWY TARZANIA (ul. Sienkiewicza, tel. 790 747 200)

Idealna alternatywa dla osób, które zamiast słodkiego lenistwa na plaży wolą wybrać aktywny wypoczynek. Jest to doskonałe miejsce zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. Na początku każdy musi przejść krótki instruktaż. Każdy zostaje wyposażony w specjalistyczny sprzęt: uprzęż oraz kask.

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pobierowo.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0