Atrakcje Turystyczne

Ruiny gotyckiego kościoła w Trzęsaczu

Ruiny kościoła w Trzęsaczu to niespotykana atrakcja turystyczna, świadcząca o niebywałej sile morskiego żywiołu. więcej »

Trzęsacz

Kolej wąskotorowa

Nadmorska Kolej Wąskotorowa to znana atrakcja turystyczna regionu. Latem można przejechać się składem ciągniętym przez zabytkową lokomotywę parową. Najbliższa stacja kolejki znajduje się w Trzęsaczu. więcej »

ul. Droga Polna, Trzęsacz

Latarnia morska w Niechorzu

Spędzać urlop nad morzem i nie zobaczyć latarni morskiej? Najbliższa latarnia znajduje się w Niechorzu. więcej »

ul. Polna 30, Niechorze

Muzeum Rybołówstwa

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu to miejsce, w którym zapoznamy się z historią rybołówstwa w regionie. W muzeum odbywają się również wykłady, warsztaty a nawet spektakle teatralne. więcej »

al. Bursztynowa 28, Niechorze

Muzeum Multimedialne Na Klifie

Ciekawa propozycja dla wszystkich turystów. Multimedialne muzeum znajduje się w Trzęsaczu i dzięki odpowiedniej grze światła, dźwięków i obrazu przeniesie nas w świat baśni i nauki. więcej »

ul. Klifowa 3B, Trzęsacz

Szlak Latarni Morskich województwa zachodniopomorskiego

Planując nadmorski wypoczynek warto zaplanować ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Idealnym rozwiązaniem dla fanów historii oraz osób preferujących aktywne spędzanie wakacji będzie Szlak Latarń Morskich województwa zachodniopomorskiego. więcej »

Rewal

Rewal to znany kurort nadbałtycki, leżący w województwie zachodniopomorskim, nad brzegiem morza, między Trzęsaczem i Niechorzem. więcej »

Niechorze

Niechorze - nadmorska miejscowość składająca się z dwóch części: zachodniej, starszej, położonej przy klifowym brzegu oraz nowszej, na obszarach bardziej równinnych i przylegających do jeziora Liwia Łuża. więcej »

Trzęsacz

Centrum Trzęsacza stanowi aleja prowadząca od dużego parkingu do klifowego brzegu, gdzie stoi ocalały fragment kościoła. Tu znajdują się pensjonaty, bary, kawiarenki, sklepy spożywcze i stoiska z pamiątkami. więcej »

Trzebiatów

Trzebiatów i Kamień Pomorski to dwa największe w tym regionie miasteczka, liczące ok. 10 tys. mieszkańców i oddalone od morza o ok. 10 km w linii prostej. więcej »

Kamień Pomorski

Obecnie Kamień Pomorski to miejsce często odwiedzane przez turystów, a również kuracjuszy. Działa tu zakład uzdrowiskowy leczący schorzenia układu krążenia, narządów ruchu, choroby reumatologiczne i nerwice. więcej »

Historia Pobierowa

Pobierowo to nadmorska miejscowość wypoczynkowa w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim. więcej »