Historia nadmorskiej kolei wąskotorowej sięga 1896 roku. Właśnie wtedy, a dokładnie 1 lipca kolej wyruszyła na trasę z Gryfic do Niechorza. Obecnie trasa jej przejazdu została wydłużona aż do Pogorzelicy. Planowano również kursy do Trzebiatowa jednak zły stan mostu na Redze w Nowielicach oraz zdewastowane torowiska na tym odcinku, nie pozwoliły na uruchomienie tej trasy. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej możliwa była rewitalizacja Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. W jej ramach zmodernizowano starą linię kolejową o długości 10 km na trasie Trzęsacz- Pogorzelica. Odnowiono również wagony (wyposażono je w ogrzewanie oraz nowoczesne toalety). Wyremontowano też zabytkowe budynki dworcowe. Wybudowane zostały także 3 nowe dworce.
Przebieg trasy kolejki:
Rozkład jazdy z Trzęsacza w kierunku Rewal, Śliwin, Niechorze Latarnia, Niechorze, Pogorzelica:
Cennik
Przejazd z Gryfic do Pogorzelicy i z Pogorzelicy do Gryfic:
Na trasie Trzęsacz – Pogorzelica (cena biletu jest stała i niezależna od ilości przejechanych przystanków):
Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pobierowo.info.pl nie odpowiada.